Մոսկվան Թուրքիայից ապացույցներ է ակնկալում քրդերին զինելու պնդումների վերաբերյալ
Մոսկվան Անկարայից ապացույցներ է սպասում կապված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցությանը զենք մատակարարելու մեղադրանքների հետ: Այս մասին հայտարարել է Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրների հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Բոգդանովը:
«Երբ ինչ-որ մեկն ասում է, ապա պետք է նաև ապացույցներ ներկայացնի»,-ասել է նա՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Ռուսաստանին մեղադրել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալներին զենիթային հրթիռներ տրամադրելու համար:

Москва ждет доказательств от Анкары по обвинению в поставках оружия курдам
Москва ждет доказательств от Турции, обвинившей Россию в поставках оружия Рабочей партии Курдистана (РПК). Об этом заявил журналистам спецпредставитель президента РФ по Ближнему Востоку и странам Африки, заместитель министра иностранных дел Михаил Богданов, передает ТАСС.
"Когда кто-то что-то говорит, то пусть предоставляет доказательства", - сказал он, отвечая на соответствующий вопрос.
Ранее днем турецкий президент Реджеп Тайип Эрдоган обвинил Москву в поставках зенитных установок Рабочей партии Курдистана, запрещенной в Турции.