Լոնդոնում անցկացվեցին «Մեծ դեբատները»
Երեքշաբթի երեկոյան Լոնդոնում, «Ուեմբլի արենա» համերգասրահում կայացան  BBC հեռուստաընկերության կողմից կազմակերպված «Մեծ դեբատներ»՝ նվիրված Մեծ Բրիտանիայի՝ ԵՄ կազմից դուրս գալու հարցի շուրջ կայանալիք ռեֆերենդումին, հաղորդում է  BBC:
Ռեֆերենդումի շուրջ եզրափակիչ դեբատները դիտելու համար հազարից ավել մարդ էր եկել: Քննարկումները տևեցին գրեթե երկու ժամ և հիմնականում նվիրված էին տնտեսության, ինքնիշխանության ու միգրացիայի խնդիրներին:
Դեբատների ընթացքում բարձրացվեցին մի քանի հիմնահարցեր, որոնցից են ճիշտ որոշման կայացման կարևորությունը, քանի որ «հետդարձի ճամփա չկա», հարկերի և տուրքերի դրույքաչափերը, ինչպես նաև հարցը՝ կլինի՞ արդյոք Թուրքիան ԵՄ անդամ, թե՞ ոչ:
Վերջինիս հետ կապված, հարց բարձրացվեց, որ Բրիտանիայի՝ ԵՄ-ից դուրս գալուն կողմ քարոզողների համար հիմնական քննարկման առարկա է դարձել Թուրքիայի հավանական անդամակցությունը ԵՄ-ին, ինչը պիտի նպաստի ԵՄ-ից դուրս գալուն կողմ ձայների շատացմանը:
Լոնդոնի քաղաքապետ Սադիկ Խանը, մեղադրելով իր ընդդիմախոսներին այդ հարցը շահարկելու համար, հավաստիացրեց, որ մոտ ժամանակներս Թուրքիան չի դառնա ԵՄ անդամ:

В Лондоне прошли "Большие дебаты"
Во вторник вечером в Лондоне, в концертном зале "Уэмбли арена" прошли организованные Би-би-си "Большие дебаты", посвященные референдуму о членстве Великобритании в ЕС, который состоится в ближайший четверг, передает BBC.
Финальные дебаты перед референдумом, посмотреть на которые пришли шесть тысяч человек, продолжались почти два часа и в основном были посвящены проблемам экономики, суверенитета и миграции.
Эти дебаты, крупнейшие во всей этой агитационной кампании, представляли собой последнюю возможность для обеих сторон представить свои аргументы перед голосованием, которое пройдет 23 июня.
В ходе дебатов бывший мэр Лондона Борис Джонсон и нынешний мэр британской столицы Садик Хан обменялись взаимными упреками.
Джонсон обвинил своих оппонентов в том, что те играют на страхе избирателей перед неизвестным, а Хан заявил, что активисты кампании за выход из ЕС "излучают ненависть".
Садик Хан обвинил своих оппонентов во лжи и попытках напугать избирателей перспективой вступления Турции в ЕС.