ԵՄ-ն պետք է բարձրացնի պարտադիր բարեփոխումների թեման. Լեհաստանի վարչապետ
ԵՄ-ն պետք է եզրակացություններ անի brexit-ից: Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, այս մասին հայտարարել է Լեհաստանի վարչապետ Բեատա Շիդլոն Վարշավայում Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզ Մեյի հետ հանդիպումից հետո:
Նա նշել է, որ ԵՄ-ն «պետք է բարձրացնի պարտադիր փոփոխությունների և բարեփոխումների թեման եվրոպացիների սպասելիքներն արդարացնելու համար»: Շիդլոն նաև ընդգծել է, որ Լեհաստանը հարգում է ԵՄ-ից դուրս գալու «բրիտանացի ժողովրդի ինքնիշխան որոշումը»:
Միևնույն ժամանակ նրա կարծիքով ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի միջև բանակցությունների գլխավոր կետերից մեկը լինելու է ազատ տեղաշարժի հնարավոությունը:
«Դա հեշտ չի լինի, բայց ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի համար կարևոր է, որ այդ կետը՝ հիմնական ազատություններից մեկը, որոնց վրա հիմնված է ընդհանուր շուկան, պահպանվի», - ասել է Լեհաստանի վարչապետը:

© AP Photo/ Tim Ireland
The Polish Prime Minister Beata Szydlo declared that the European Union should draw conclusions from Brexit after a meeting with Prime Minister of great Britain Teresa May in Warsaw, Daily World News informs.
According to her, the EU should raise the issue of required changes and reforms to meet the expectations of Europeans.
Szydlo also noted that Poland respected the "sovereign decision of the British people" on the exit from the EU.
She also noted that one of the most important points of the negotiations between the EU and the UK will be able to "free movement."
"It’s tough, but for the UK and EU it is important that this item is one of the fundamental freedoms that underpin the common market, was saved," she said.