ՊՊԾ գունդ հաց տանող քաղաքացուն և «Սասնա ծռերին» նույն մեղադրանքն է առաջադրվել
Ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր»  խմբի անդամներին սեփական մեքենայով սնունդ հասցրած Արթուր Սարգսյանին նույն մեղադրանքն է առաջադրվել, ինչ «Սասնա ծռեր» խմբի մյուս անդամներին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել),-  Panorama.am-ին տեղեկացրել է փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը:
«Աբսուրդ է, բոլորն էլ գիտեն, թե այդ տղան որ օրն է գնացել, ինչ նպատակով: Նպատակը եղել է միայն սնունդ տանելն ու մարդկանց հասցնելը: Արտատպել էին նույն մեղադրանքը»,- ասաց նա:

Саркисяну, доставившему продукты участникам группы "Сасна црер", предъявлены обвинения
Мужчине, который на своем автомобиле прорвался на территорию захваченного 17 июля полка Патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване и доставил продовольствие участникам группы "Сасна црер", предъявлены те же обвинения, что и участникам группы.
Как сообщила Panorama.am адвокат Инесса Петросян, Артуру Саркисяну предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.218 ("Захват заложника, совершенный организованной группой") и ч.3 ст.235 ("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные организованной группой") Уголовного кодекса РА. "Это абсурд. Всем известно, что он поехал туда, чтобы доставить продовольствие", – сказала она.