ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները պատրաստ են յուրաքանչյուր պահի այցելել Անկարա. Ուորլիք
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պատրաստ են յուրաքանչյուր պահի այցելել Անկարա՝ հանդիպելու համար Թուրքիայի բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց հետ, և սպասում են կոնկրետ հրավերների: Այս մասին հայտարարել է ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման շուրջ խորհրդակցությունների անցկացման համար մենք արդեն այցելել ենք Մինսկի խմբի անդամ բոլոր երկրների մայրաքաղաքներ: Մենք բարձր ենք գնահատում Թուրքիայի պաշտոնատար անձանց հետ կարծիքների փոխանակման հնարավորությունը, նրանց աջակցությունը՝ ուղղված բանակցային գործընթացում առաջընթացի հասնելուն և բռնության ռիսկերի նվազեցմանը»,- ասել է Ուորլիքը ադրբեջանական APA գործակալությանը:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պետք է Անկարա այցելեին հուլիսի 18-ին, սակայն Թուրքիայում իրականացված ռազմական հեղաշրջման փորձի պատճառով համանախագահների այցն անորոշ ժամանակով հետաձգվել է:

Warlick: Minsk Group Co-Chairs Are Ready to Visit Turkey at Any Time
The US. Co-Chair of the OSCE Minsk Group, James Warlick, noted that the Co-Chairs are ready to travel to Ankara to meet with senior Turkish officials at any time and we are awaiting an invitation for specific dates, APA reports.
"We have visited the capital of each Minsk Group member to hold consultations on the Nagorno-Karabakh peace process.  We value the opportunity to exchange views with Turkish officials and to enlist their support for our efforts to advance substantive talks on a settlement and implement measures to reduce the risk of violence", Warlick said.
The same source reports that t the co-chairs' plan visit to Ankara scheduled for July 18 was postponed indefinitely after the military coup attempt in Turkey.