Սերժ Սարգսյանը լուծարել է Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմը
ՀՀ Նախագահի կարգադրությամբ լուծարվել է «Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմ» պետական կառավարչական հիմնարկը և Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2008 թվականի օգոստոսի 25-ի ՆԿ-139-ն կարգադրությունն ուժը կորցրած է ճանաչվել, տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։ Նախագահի կարգադրության մեջ ասվում է.
«Հիմք ընդունելով «Պետական կառավարչական հիմնարկների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ա» կետը և 18-րդ հոդվածը.
1. Լուծարել «Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմ» պետական կառավարչական հիմնարկը:
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2008 թվականի օգոստոսի 25-ի «Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմ» պետական կառավարչական հիմնարկ ստեղծելու և աշխատակազմի կանոնադրությունը և կառուցվածքը հաստատելու մասին» ՆԿ-139-Ն կարգադրությունը։
3. Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարին՝ մինչև սույն թվականի սեպտեմբերի 1-ը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հաստատմանը ներկայացնել Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարության կանոնադրությունը և կառուցվածքը՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի՝ հարակից այլ իրավական ակտերի նախագծերի հետ միասին:
4. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը՝ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի հետ համատեղ ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ՝ լուծարման արդյունքում կրճատվող քաղաքացիական հատուկ ծառայողների սոցիալական երաշխիքների ապահովման համար:

Президент Армении упразднил аппарат Совета национальной безопасности
Президент Армении Серж Саргсян 10 августа подписал распоряжение об упразднении государственного управленческого учреждения "Аппарат Совета национальной безопасности". Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В распоряжении отмечается:
"Принимая за основу п. а ч.1 ст. 11 Закона РА  "О государственных управленческих учреждениях":
1. реорганизовать государственное управленческое учреждение "Аппарат Совета национальной безопасности";
2. признать потерявшим силу распоряжение президента РА от 25 августа 2008 года  о создании государственного управленческого учреждения "Аппарат Совета национальной безопасности" и утверждении устава и структуры аппарата.
3. поручить руководителю аппарата президента РА и секретарю Совета национальной безопасности до 1 сентября с.г. представить на утверждение президента Республики Армения устав и структуру секретариата Совета национальной безопасности;
4. правительству Республики Армения поручить совместно с секретарем Совета национальной безопасности принять необходимые меры для обеспечения социальных гарантий попадающих под сокращение в результате реорганизации гражданских служащих;