Հնդկաստանի վարչապետի կոստյումը գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի կոստյումը հայտնվել է Գինեսի համաշխարհային ռեկորդների գրքում` որպես աճուրդի ժամանակ վաճառված ամենաթանկարժեք կոստյումը:
Նշենք, որ վարչապետի մոնոգրամով կոստյումն աճուրդով վաճառվել է 2015 թվականի փետրվարին 43 մլն ռուփիով (ավելի քան 643 000 դոլար): Հնդկական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ` կոստյումը ձեռք է բերել Dharmananda Diamond Company ոսկերչական ընկերության սեփականատերը, ով կոստյումը գնելուց հետո ռեկորդի գրանցման հայտ է ներկայացրել:
Մոդին այդ կոստյումը կրել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ Հնդկաստանում 2015 թվականին կայացած հանդիպման ժամանակ: Կոստյումի վրա առկա գծերը իրենցից ներկայացնում են վարչապետի անվան կրկնվող գրառում:

Костюм премьера Индии вошел в книгу рекордов Гиннесса
Костюм премьер-министра Индии Нарендры Моди вошел в книгу рекордов Гиннесса как самый дорогой костюм, проданный на аукционе, передает Корреспондент со ссылкой на агентство ANI.
По данным агентства, костюм с монограммой премьера был продан на аукционе в феврале 2015 года, его стоимость составила более 43 миллионов рупий (более 643 тысяч долларов).
Как пишут индийские СМИ, костюм приобрел владелец ювелирной компании Dharmananda Diamond Company, который после покупки подал заявку на сертификат о рекорде.
Моди надевал этот костюм на встречу с президентом США Бараком Обамой в Индии в 2015 году, отмечает агентство. Полоски на костюме представляют собой повторяющееся написание имени премьер-министра.