Հնդկաստանի վարչապետի կոստյումը գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի կոստյումը հայտնվել է Գինեսի համաշխարհային ռեկորդների գրքում` որպես աճուրդի ժամանակ վաճառված ամենաթանկարժեք կոստյումը:
Նշենք, որ վարչապետի մոնոգրամով կոստյումն աճուրդով վաճառվել է 2015 թվականի փետրվարին 43 մլն ռուփիով (ավելի քան 643 000 դոլար): Հնդկական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ` կոստյումը ձեռք է բերել Dharmananda Diamond Company ոսկերչական ընկերության սեփականատերը, ով կոստյումը գնելուց հետո ռեկորդի գրանցման հայտ է ներկայացրել:
Մոդին այդ կոստյումը կրել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ Հնդկաստանում 2015 թվականին կայացած հանդիպման ժամանակ: Կոստյումի վրա առկա գծերը իրենցից ներկայացնում են վարչապետի անվան կրկնվող գրառում:

The Costume of the Prime Minister of India Entered the Guinness Book
The costume of the Prime Minister of India Narendra modi has entered the Guinness book of records as the most expensive suit sold at auction, Daily World News reports referring to the Agency ANI.
According to the Agency, suit with monogrammed premiere was sold at auction in February of 2015 with more than 643 thousand dollars. As noted by the Indian media, the suit was acquired by the owner of the jewelry company Dharmananda Diamond Company, which after the purchase has applied for a certificate of record.