ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարն երկօրյա այցով ժամանում է Վրաստան
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգի գլխավորած պատվիրակությունը չորեքշաբթի երկօրյա այցով ժամանում է Վրաստան, որտեղ նախատեսվում է քննարկել երկկողմ համագործակցության փաթեթի իրականացման հարցերը: Այդ մասին հայտնել է գլխավոր քարտուղարի՝ Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապաթուրայը:
Կքննարկվեն 2014 թվականի սեպտեմբերին Ուելսի վեհաժողովում ընդունված Վրաստանի և ՆԱՏՕ-ի համագործակցության փաթեթի իրականացման հարցերը, հստակեցրել է Ապաթուրայը:
«Գլխավոր քարտուղարի այցը Թբիլիսի Դաշինքի կողմից երկրի աջակցության վկայությունն է»,- ասել է Ապաթուրայը:

Генсек НАТО посетит Грузию с двухдневным визитом
Делегация Североатлантического совета НАТО во главе с генеральным секретарем Альянса Йенсом Столтенбергом в рамках начинающегося в среду двухдневного визита в Грузию обсудит вопросы двустороннего сотрудничества. Об этом сообщил в интервью телекомпании "Рустави-2" специальный представитель генсека НАТО по странам Южного Кавказа и Центральной Азии Джеймс Аппатурай, передает ТАСС.
"Будут обсуждены вопросы реализации пакета сотрудничества НАТО с Грузией", принятого на Уэльском саммите организации в сентябре 2014 года, уточнил он.
"Визит генсека в Тбилиси является свидетельством поддержки страны со стороны Альянса", - подчеркнул Аппатурай.
По данным Государственного министерства Грузии по вопросам евроатлантической интеграции, в среду же в Тбилиси состоится заседание комиссии НАТО - Грузия с участием премьер-министра Георгия Квирикашвили.