Կարեն Մարգարյանը` Եվրոպայի չեմպիոն
Լեհաստանի Նովի Տոմիսլ քաղաքում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող ծանրամարտիկ Կարեն Մարգարյանը ոսկե մեդալ է նվաճել, տեղեկացնում է մրցաշարի պաշտոնական կայքը:
Մարգարյանը, ով հանդես էր գալիս մինչև 15 տարեկանների 77 կգ քաշային կարգում, Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել՝ գրանցելով 280 կգ (130+150) արդյունք: Մարգարյանն այս ցուցանիշով իր տարիքային խմբում սահմանել է Եվրոպայի ռեկորդ:
Հայաստանի ներկայացուցիչ Լիանա Գյուրջյանը մինչև 15 տարեկան աղջիկների 63 կգ քաշային կարգում երկամարտի156 կգ (68+88) արդյունքով նվաճել է բրոնզե մեդալ:

Карен Маргарян стал победителем юношеского ЧЕ
Представляющий Армению на проходящем в Польше юношеском чемпионате Европы по тяжелой атлетике Карен Маргарян завоевал золотую медаль, сообщает Sportnk.ru.
Маргарян (77 кг), выступающий в возрастной категории до 15 лет, занял первое место с результатом 280 кг (130+150) в двоеборье, установив рекорд Европы в данной возрастной категории.
Представительница Армении Лиана Гюрджян (63 кг), также выступающая в возрастной категории до 15 летм завоевала бронзовую медаль по результатам двоеборья 156 кг (68+88), сообщает сайт чемпионата Европы.