Միխայիլ Սաակաշվիլու կինը հրաժարվել է պատգամավորական մանդատից
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլու կինը` Սանդրա Ռուլոֆսը տեղեկացրել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու մասին, հայտնում է TACC-ը՝ վրացական լրատվամիջոցներին հղումով:
Նշենք, որ խորհրդարանական ընտրություններին Ռուլոֆսը նախկին իշխող «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության երկրորդ համարն էր, որի հիմնադիրը նրա ամուսինն է:
Ավելի վաղ Միխայիլ Սաակաշվիլին հայտարարել էր Օդեսայի նահանգապետի պաշտոնից հրաժարական տալու մասին՝ դա բացատրելով կոռուպցիայի դեմ պայքարի անհնարինությամբ՝ պայմանավորված ուկրաինական իշխանությունների՝ այս թվում նաև նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի ներգրավվածությունով:

Жена Саакашвили отказалась от мандата в парламенте Грузии
Супруга экс-президента Грузии Михаила Саакашвили Сандра Руловс подала в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) страны заявление об отказе от своего мандата в парламенте, в который она избиралась по списку партии "Единое национальное движение", сообщает ТАСС.
Представители ЦИК пояснили журналистам, что их ведомство не уполномочено лишать депутатов мандата. По их словам, это должен будет сделать парламент нового созыва на первом заседании при утверждении полномочий избранных депутатов. Данное заседание намечено на 19 ноября.
Ранее Михаил Саакашвили заявил об уходе с поста губернатора Одесской области. Он пояснил свое решение невозможностью борьбы с коррупцией на фоне причастности к ней первых лиц государства, в том числе президента Петра Порошенко.