Մելանյա Թրամփի հայրենիքը կարող է միջնորդ դառնալ ՌԴ-ի ու ԱՄՆ-ի միջև. Սլովենիայի վարչապետ
Սլովենիան կարող է միջնորդ դառնալ ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունների հաստատման գործում։ Այս մասին Associated Press-ի հետ հարցազրույցում հայտարարել է Սլովենիայի վարչապետ Միրո Ցերարը
«Ալպյան փոքր պետությունը, որում ծնվել ու մեծացել է Մելանյա Թրամփը, կարող է կամուրջ դառնալ երկու գերտերությունների միջև, որոնք տարաձայնություններ ունեն մի շարք հարցերով», - ասել է Ցերարը։
Նրա խոսքով՝ չնայած նրան, որ Սլովենիան հանդիսանում է ԵՄ անդամ և աջակցում սահմանված հակառուսական պատժամիջոցներին, Լյուբլյանան պահպանել է «ջերմ հարաբերություններն իր սլովենական դաշնակցի հետ»։

Премьер Словении: родина Мелании Трамп может стать посредником для России и США
Словения может стать посредником в налаживании отношений между США и Россией. Об этом, как передает Росбалт, заявил премьер-министр Словении Миро Церар в интервью Associated Press.
"Крошечное государство в Альпах, в котором родилась и выросла Мелания Трамп, может стать мостом между двумя сверхдержавами, которые имели разногласия по ряду вопросов", — сказал Церар.
По его словам, несмотря на то, что Словения является членом Евросоюза и придерживается введенных антироссийских санкций, Любляна сохранила "теплые отношения со своим славянским союзником".