ԱՄՆ-ում առկա բոլոր Galaxy Note 7-երը կարգելափակվեն
Smasmung ընկերությունը  կարգելափակի ԱՄՆ-ում առկա բոլոր Galaxy Note 7 սմարտֆոնները, հաղորդում է NBC News-ը՝ հղվելով հարավկորեական ընկերության հայտարարության վրա:
Հեռուստաընկերության տվյալներով, հեռախոսները կհագենան նոր ծրագրային ապահովմամբ, որը կզրկի դրանք լիցքավորելու և որպես հեռախոս օգտագործելու հնարավորությունից:
Այս մոդելի համար ծրագրային ապահովման նոր տարբերակը կթողարկվի դեպտեմբերի 19-ին:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հոկտեմբեր ամսին ընկերությունը դադարեցրեց այդ մոդելի սմարտֆոնների արտադրությունը՝ պայմանավորված դրանց մարտկոցների հետ խնդրով:Այն պատճառով, որ վերջիններս այրվում էին, ընկերությունն ավելի քան 2.5 մլն հեռախոս ետ կանչեց:

Samsung отключит в США смартфоны Galaxy Note 7
Samsung принудительно заблокирует в США все смартфоны Galaxy Note 7, сообщает NBC News со ссылкой на заявление южнокорейской компании.
По данным телеканала, компания выпустит обновление программного обеспечения, которое после установки на смартфон заблокирует возможность зарядки аккумулятора и лишит устройство возможности подключаться к сотовым сетям.
"Это полностью лишит смартфоны Galaxy Note 7" способности функционировать как мобильное устройство", — говорится в заявлении Samsung.
Обновление ПО для этой модели выйдет 19 декабря.
В октябре этого года Samsung Electronic приостановила производство смартфонов Galaxy Note 7 после сразу нескольких случаев возгорания аккумуляторов. Компания отозвала с мирового рынка 2,5 миллионов таких моделей.