Դամասկոսը հաստատել է «Իսլամական պետության» կողմից Պալմիրայի գրավումը
Սիրիական իշխանությունները հաստատել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալների կողմից Պալմիրա քաղաքի գրավումը: Դամասկոսում խոստացել են անել հնարավոր ամեն բան քաղաքի վրա վերահսկողությունը վերականգնելու համար:
Ռուսաստանի Դաշնային խորհրդում Պալմիրայի գրավումն անվանել են «ծանր հարված»: Պալմիրայի վրա հարձակումը սկսվել է շաբաթ օրը, հարձակմանը մասնակցած գրոհայինների թիվը կազմում է շուրջ 4000:
Պալմիրան ԻՊ-ի գրոհայիններից Սիրիայի կառավարական բանակն ազատագրել էր 2016-ի մարտին: Այն ԻՊ հսկողության տակ էր 2015 թվականի մայիսից: Այդ ընթացքում գրոհայինները հասցրել են ոչնչացնել պատմական Պալմիրայի հնագույն հուշարձանները:

ISIL Retook Palmyra from the Syrian Army
ISIL has recaptured the Syrian city of Palmyra after thousands of its fighters launched a multi-pronged assault on the ancient city, according to reports, Al Jazeera reports.
The Russian Monitoring Centre in Syria said on Sunday that ISIL, or the Islamic State of Iraq and the Levant group, had drawn on "significant forces" from its strongholds in nearby Raqqa and Deir Az-zor, with more than 4,000 fighters, backed by tanks, attacking the city.
Talal al-Barazi, the governor of Homs, confirmed to Syrian state TV that ISIL had captured Palmyra, adding that the army was using all of its means to regain control.