Դավոսում մեկնարկել է 47-րդ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումը
Շվեյցարական Դավոսում հերթական՝ 47-րդ  Համաշխարհային տնտեսական ֆորումն է ընթանում: Այն մեկնարկել է այսօր՝  հունվարի 17-ին և կտևի մինչև 20–ը: Ֆորումը կրում է «Զգայուն և պատասխանատու ղեկավարություն» խորագիրը, փոխանցում է ria.ru-ն։
Մոտ 400 նստաշրջանով նախատեսած ֆորումի ընթացքում կլինեն 4 ուղղություններ՝ գլոբալ համագործակցության  վերաիմաստավորում, գլոբալ տնտեսության ակտիվացում, կապիտալիզմի ձևափոխում և 4-րդ արդյունաբերական հեղափոխության նախապատրաստություն։
Ֆորումին մասնակցում են ավելի քան հազար ընկերությունների ղեկավարներ և ավելի քան 70 երկրների պատվիրակներ, այդ թվում՝  «Մեծ քսանյակի» բոլոր երկրների առանցքային նախարարներն ու ղեկավարները, ինչպես նաև՝ առաջատար միջազգային կազմակերպությունների՝ ՄԱԿ, ԱՄՀ, ՀԲ ղեկավարները։

В Давосе открылся Всемирный экономический форум
Очередной, 47 по счету, Всемирный экономический форум проходит с 17 по 20 января в швейцарском Давосе; он озаглавлен темой "Чуткое и ответственное руководство" и, как ожидают организаторы, соберет рекордное число участников — около трех тысяч представителей власти, бизнеса, международных организаций, гражданского общества, передает ria.ru.
Форум, в ходе которого состоится около 400 сессий, имеет четыре направления — переосмысление глобального сотрудничества, оживление глобальной экономики, реформирование капитализма и подготовка к четвертой промышленной революции.
Участие в форуме примут более тысячи глав компаний, делегации из более чем 70 стран, в частности, всех стран "Большой двадцатки", включая ключевых министров и глав государств, а также руководство ведущих международных организаций, таких как, ООН, ВТО, МВФ.