Արցախի նախագահը շնորհավորել է իգական սեռի ներկայացուցիչներին
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը  Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ իր շնորհավորական ուղերձն է հղել իգական սեռի ներկայացուցիչներին:
Թանկագի՛ն կանայք,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարևոր ու անգնահատելի առաքելություն՝ ձեր ակտիվ մասնակցությունը բերելով մեր հանրապետության կենսագործունեության տարբեր ոլորտներում, հասարակական-քաղաքական կյանքում, ձեր ընտանիքներում:
Տղամարդկանց հետ կողք-կողքի դուք պայքարել եք թշնամու դեմ, կերտել մեր ազատ ու անկախ պետականությունը, պահել ու դաստիարակել մեր զավակներին՝ ձեր հմայքով ու գեղեցկությամբ նոր իմաստ ու երանգ հաղորդելով մեր կյանքին:
Մենք երախտապարտ ենք ձեզ, մեր շատ սիրելի մայրեր ու քույրեր, կանայք ու դուստրեր: Միշտ եղեք առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Թող հաջողությունն ուղեկցի ձեզ և ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին:

Поздравительное послание президента Республики Арцах
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание женщинам Арцаха по случаю Международного женского дня.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Международным женским днем!
Вы осуществляете важную и неоценимую миссию, активно участвуя в разных сферах жизнедеятельности нашей республики, в общественно-политической жизни и окружая заботой ваши семьи.
Бок о бок с мужчинами вы боролись с врагом, создавали нашу свободную и независимую государственность, растили и воспитывали наших детей, придавая своей красотой и обаянием новый смысл нашей жизни и добавляя в нее яркие краски.
Мы признательны вам, любимые наши матери и сестры, жены и дочери. Будьте всегда здоровы, радостны и счастливы! Пусть успех сопутствует вам и всем вашим родным и близким!"