Արցախի նախագահը շնորհավորել է իգական սեռի ներկայացուցիչներին
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը  Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ իր շնորհավորական ուղերձն է հղել իգական սեռի ներկայացուցիչներին:
Թանկագի՛ն կանայք,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարևոր ու անգնահատելի առաքելություն՝ ձեր ակտիվ մասնակցությունը բերելով մեր հանրապետության կենսագործունեության տարբեր ոլորտներում, հասարակական-քաղաքական կյանքում, ձեր ընտանիքներում:
Տղամարդկանց հետ կողք-կողքի դուք պայքարել եք թշնամու դեմ, կերտել մեր ազատ ու անկախ պետականությունը, պահել ու դաստիարակել մեր զավակներին՝ ձեր հմայքով ու գեղեցկությամբ նոր իմաստ ու երանգ հաղորդելով մեր կյանքին:
Մենք երախտապարտ ենք ձեզ, մեր շատ սիրելի մայրեր ու քույրեր, կանայք ու դուստրեր: Միշտ եղեք առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Թող հաջողությունն ուղեկցի ձեզ և ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին:

Congratulatory Address of Artsakh Republic President
Congratulatory address of Artsakh Republic President Bako Sahakyan in connection with the International Women's Day
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself I cordially congratulate you on the International Women's Day.
You fulfill a significant and inestimable mission having an active participation in various spheres of our republic's activity, political and public sphere, lavishing care upon your families.
Standing by men you have struggled against the enemy, carved our free and independent statehood, brought up our children, conveying a new sense and color to our lives by your charm and beauty.
We are grateful to you, our dearest mothers and sisters, wives and daughters. Always be healthy, joyful and happy. May success accompany you and all your relatives and friends!