Դամասկոսի և Թրամփի աշխատակազմի միջև կապ չկա. Ասադ
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը «Րիա Նովոստիին» տված հարցազրույցում նշել է, որ ներկա պահին Դամասկոսի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի աշխատակազմի միջև կապ չկա, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
«Իրականում մենք այսօր ոչ մի կապ չունենք Սիրիայի և Միացյալ Նահանգների ռեժիմի կամ իրենց աշխատակազմի հետ»,- մասնավորապես նշել է Ասադը:
Ընդ որում, Սիրիայի նախագահը նշել է, որ «անհրաժեշտ է փոխգործակցել ԱՄՆ հետ՝ որպես խոշոր երկրի, հեմանայնդեպս, կանխել կործանարար հետևանքներ»:
«Ընդհանուր առմամբ ես խոսում է ոչ միայն Սիրիայի մասին: Երբ նրանք փոխեն իրենց դիրքորոշումը, մենք պատրաստ ենք, խնդիր չունենք»,- ամփոփել է Սիրիայի նախագահը:

Асад: Mежду Дамаском и администрацией Трампа отсутствует канал связи
Президент Сирии Башар Асад в интервью РИА «Новости» заявил, что у Дамаска в настоящее время нет никакого канала связи с администрацией нового президента США Дональда Трампа, передает Gazeta.ru.
«На самом деле нет, сейчас у нас нет никакого канала между Сирией и режимом Соединенных Штатов или их администрацией», — сказал Асад.
При этом он подчеркнул, что «необходимо взаимодействовать с США как крупной страной, по крайней мере, не допускать пагубных последствий».
«В целом, я говорю не только о Сирии. Когда они изменят свое поведение, мы готовы, с этим нет проблем», — заключил сирийский президент.