Իսրայելը մեկնաբանել է Դամասկոսին հասցված ավիահարվածը
Իսրայելի հետախուզության նախարար Իսրաել Կացը մեկնաբանել է Դամասկոսի միջազգային օդանավակայանի շրջանում իսրայելական ավիահարվածները:
Ինչպես փոխանցում է Rosbalt-ը, Կացի ո՛չ հերքել, ո՛չ ընդունել է Իսրայելի պատասխանատվությունն, այդ հարձակման համար: Միևնույն ժամանակ նա մատնանշել է Թել-Ավիվը պարբերաբար հակազդում է Իրանի կողմից Հզբալլահին զենք փոխանցելու փորձերը՝ այդ թվում նաև Սիրիայի տարածքում:
Կացը հիշեցրել է այն մասին, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն խոստացել էր գործողությունների դիմել, եթե հետախուզական տեղեկատվություն ստացվի «Հզըբոլլահ»-ին ժամանակակից զենքեր տրամադրելու վերաբերյալ:

Израиль объяснился после авиаудара в районе Дамаска
Министр разведки Израиля Исраэль Кац прокомментировал авиаудар по территории рядом с аэропортом Дамаска, передает Rosbalt.
Сообщается, что Кац не стал признавать либо опровергать ответственность Израиля за атаку. В то же время он указал, что Тель-Авив "регулярно противодействует попыткам Ирана передавать оружие в руки "Хизбаллы"", в том числе тогда, когда такие поставки идут через Сирию.
Кроме того, он напомнил, что премьер-министр Беньямин Нетаньяху уже обещал реагировать на данные разведки о таких случаях. Поэтому сегодняшний обстрел участка рядом со столицей Сирии "вписывается в политику Израиля по борьбе с ливанской группировкой "Хизбалла"".