Եթե պայմանները դուր չգան, Լոնդոնը ԵՄ կլքի առանց գործարքի. Մեյ
Մեծ Բրիտանիան պետք է պատրաստ լինի լքելու Եվրամիությունն առանց գործարքի, եթե պայմանները Լոնդոնին դուր չգան: Այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը Sky News հեռուստաալիքի եթերում ընդդիմադիր Լեյբորիստական կուսակցության առաջնորդ Ջերեմի Կորբինի հետ անուղղակի դեբատի ժամանակ:
«Մենք պայմանավորվելու ենք ճիշտ գործարքի շուրջ, սակայն ես հայտարարել եմ, որ գործարքի բացակայությունը ավելի լավ է, քան վատ գործարքը: Մենք պետք է պատրաստ լինենք լքել բանակցությունները», - հայտարարել է Մեյը:
Կորբին իր հերթին վստահություն է հայտնել, որ իրեն կհաջողվի Brexit-ի շուրջ համաձայնության հասնել Բրյուսելի հետ: «Գործարք կլինի», - հայտարարել է նա:

Мэй: Brexit возможен и без сделки с Евросоюзом
Великобритания должна быть готова к выходу из состава ЕС без заключения сделки с Евросоюзом, если ей не подойдут условия. Об этом заявила британский премьер-министр Тереза Мэй во время непрямых предвыборных дебатов с лидером оппозиционной Лейбористской партии Джереми Корбином на телеканале Sky News, сообщает Корреспондент.
"Мы будем договариваться о правильной сделке, но я заявила, что отсутствие сделки лучше, чем плохая сделка. Мы должны быть готовы покинуть переговоры", – сказала Мэй.
Корбин заявил, что он бы добился соглашения с Евросоюзом по Brexit. На вопрос, будет ли он рассматривать сценарий, в котором Британия не смогла договориться с остальными членами ЕС, политик заявил: "Сделка будет".