Ֆիլիպինների օդուժը հարվածել է յուրայիններին. կան զոհեր և վիրավորներ
Ֆիլիպինների հարավային Մարավի քաղաքում իսլամիստների դեմ պայքարի շրջանակներում երկրի օդուժի ավիահարվածների արդյունքում զոհվել է առնվազն 10 ֆիլիպինցի զինվորական, հայտնում է BBC-ն:
«Զինվորականների խումբը հայտնվել է մեր սեփական օդային հարվածների տակ: Մենք կորուստներ ենք ունեցել՝ 10-ը զոհվել են, 8-ը՝ վիրավորվել», - հայտնել է երկրի պաշտպանության նախարարը:
«Իսլամական պետության» հետ կապված իսլամիստները մայիսի 23-ին գրավել են մոտ 200 հազար բնակչություն ունեցող Մարավի քաղաքը, որի համար կառավարական զորքերի և իսլամիստների միջև մարտերը շարունակվում են մինչ օրս:

Ten Philippine Soldiers Were Killed by Their Wrong Military Fire
Defence Minister of Philippines Delfin Lorenzana informed that ten Philippines soldiers were killed by "friendly" fire in a military air raid during efforts to take back a southern city sieged by fighters, Al Jazeera reports.
Seven other soldiers were wounded on Wednesday when two air force SF-260 close air support planes dropped bombs on a target in the heart of Marawi City, Delfin Lorenzana told reporters.
The first plane hit the target but the second missed.
"It's very sad to be hitting our own troops," Lorenzana said. "There must be a mistake somewhere, either someone directing from the ground, or the pilot."