Կրիշտիանու Ռոնալդուն հնարավոր է լքի արքայական ակումբը
Պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն  որոշել է լքել Մադրիդի Ռեալն այն բանից հետո, երբ իսպանական դատախազությունը մեղադրեց նրան հարկերի վճարման մեջ, հաղորդում է «ՐԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Հիշեցնենք, որ իսպանական դատախազությունը մեղադրում է ֆուտբոլիստին 2011-2014 թթ. հարկերից խուսափելու մեջ, իսկ իրական եկամուտները թաքցնելու նպատակով՝ 2010թ.-ին ստեղծված բիզնես-ստրուկտուրայի գործարկման մեջ:
Ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչները կատեգորիկ հերքել են մեղադրանքները, իսկ «Ռեալ» ակումբն իր ֆուտբոլիստի նկատմամբ վստահություն է հայտնել:
ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ինքը ֆուտբոլիստն իրեն շատ վատ են զգացել և արդեն հայտնել է ակումբի ղեկավարին այն և առհասարակ Իսպանիան լքելու մասին իր որոշումը:

Роналду хочет покинуть "Реал" из-за обвинений в неуплате налогов
Португальский футболист Криштиану Роналду решил покинуть мадридский "Реал" после того, как испанская прокуратура обвинила его в неуплате налогов, сообщает «РИА Новости».
Прокуратура утверждает, что Роналду с 2011 по 2014 год не уплатил налоги на 14,7 миллиона евро, а для сокрытия своих реальных доходов использовал созданную в 2010 году бизнес-структуру. Представители футболиста категорически отвергли обвинения, а "Реал" выступил с заявлением, в котором выразил полное доверие нападающему и уверенность в том, что он сможет доказать свою невиновность.
СМИ сообщают, что Роналду крайне неприятны эти обвинения, и он уже заявил президенту "Реала" Флорентино Пересу, что хочет покинуть клуб и Испанию вообще.