Սահակաշվիլին 50 եվրո փոխհատուցում է պահանջում Պորոշենկոյից
Վրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյից 50 եվրո փոխհատուցում է պահանջել իր փչացված շապիկի համար. շրջաններից մեկում շրջանավարտների հետ հանդիպման ժամանակ Սահակաշվիլու վրա «զելյոնկա» են լցրել:
««Զելյոնկայով» հերթական հարձակումը Լադիջինում: Հարձակվողը խոստովանել է, որ իրեն վարձել են 200 գրիվնայով «Պյոտր Պորոշենկոյի բլոկի» տեղական ղեկավարներին նման մարդիկ: Պյոտր Ալիքսեևիչ, Դուք կա՛մ վերջ եք դնում այս մանկապարտեզին, կա՛մ փոխհատուցում եք իմ lacoste շապիկի արժեքը, որը ես գնել եմ Ամստերդամի օդանավակայանում՝ Տանզանիայից վերադարձի ճանապարհին: Արժեքը 50 եվրո է», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքական գործիչը:

Саакашвили требует от Порошенко 50 евро компенсации
Экс-губернатора Одесской области, бывшего президента Грузии Михаила Саакашвили облили зеленкой во время его визита в Винницкую область, где он поздравил выпускников с окончанием школы. Об этом политик сообщил на своей станице в Facebook, передает Корреспондент.
Саакашвили призвал президента Петра Порошенко возместить стоимость испорченной футболки, так как, по его словам, нападавшего наняли местные представители БПП.
"Очередная атака зеленкой в Ладыжине. Нападавший признался, что его наняли за 200 гривен люди, похожие на местных руководителей БПП. Петр Алексеевич, вы это, или прекращайте этот детский сад, или возместите мне стоимость моей майки lacoste, которую я купил в Амстердамском аэропорту, на обратном пути из Танзании. Цена вопроса 50 евро", – написал Саакашвили.