Փհենյանը հայտարարել է, որ հյուսիսկորեական հրռիթները կարող են հարվածել աշխարհի ցանկացած կետի
Հյուսիսային Կորեան Կորեայի ազգային բանակի օրվա առթիվ նախազգուշացրել է, որ իր հրթիռները կարող են հարված հասցնել աշխարհի ցանկացած կետի, հաղորդում է «ՐԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Հս. Կորեայի կենտրոնական կուսակցական թերթում՝ «Նոդոն Սինմուն»-ում,  այդ մասին հյուսիսկորեական հրթիռների պատկերազարդումով հոդված է հրապարակվել:
«Կորեայի ազգային բանակի ռազմական ուժերն ունակ են ցանկացած պահի Երկիր մոլորակի ցանկացած կետի հարված հասցնել»,- պնդում է թերթը: Հոդվածում նշվում է, որ հարյուր հարվածներից հարյուրն էլ նշանակետին կհասնեն, քանի որ բջջային մեկնարկային արագային կարգավորիչների շնորհիվ, այդ հրթիռները հնարավոր չէ կասեցնել:
Պետք է նշել, որ թերթում այս անգամ, ի տաբերություն նախորդ հրապարակման, չկան ԱՄՆ ռազմական բազաները թիրախավորելու ուղղակի սպառնալիքներ:

Пхеньян заявил, что его ракеты могут нанести удар "по любой точке земного шара"
Северная Корея отметила в понедельник день стратегических войск Корейской народной армии (КНА) предупреждением о том, что ее ракеты могут нанести удар по любой точке земного шара, передает РИА Новости.
Центральная партийная газета страны "Нодон синмун" поместила по этому поводу на четвертой полосе статью, сопровождаемую цветными фотографиями северокорейских ракет с парадов Пхеньяне.
"Стратегические войска КНА способны когда угодно нанести удар по любой точке земного шара", — утверждает газета. По ее словам, из ста пусков сто будут успешными, поскольку благодаря скоростным мобильным пусковым установкам эти ракеты невозможно засечь.
Вместе с тем в газете на этот раз нет прямых угроз нанести удары по военным базам США, как это было в прошлом.