Բրիտանացիների մեծ մասը դեմ է Brexit-ին
Եթե Եվրամիության կազմից դուրս գալու մասին հանրաքվեն տեղի ունենար առաջիկա երեքշաբթի, ապա թագավորության հպատակների 54 տոկոսը դեմ կարտահայտվեր դրան: Այս մասին հայտնում է The Independent-ը՝ հղում անելով Survation կազմակերպության անցկացրած հարցման արդյունքներին:
Նշվում է, որ հարցման մասնակիցների մեծ մասը նախընտրում է, որ ԵՄ լքելու վերաբերյալ բանակցությունները դադարեցվեն և բրիտանական կառավարությունը սկսի աշխատել միության կազմում երկրի մնալու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը պաշտանապես հայտարարել է ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու գործընթացը սկսելու մասին:

54% of Britons Against Brexit
The Survation survey showed a clear majority of Britons (54 per cent) would vote to Remain in the European Union if another referendum was held, while 46 per cent would back Brexit, Independent reports.
The Survation survey also showed just over half want a cross-party coalition of parties to negotiate the UK's exit from the EU, compared to less than a third who think it should fall to the Tory minority Government alone.
A majority said the best outcome would be to stop exit talks altogether and work to stay in the EU, while around a third backed paying a fee for access to the tariff-free customs union.