Մոսուլում հայտնաբերվել են «Իսլամական պետության» թուրք, գերմանացի, չեչեն, ռուս կանայք
Իրաքցի ուժայինների կողմից անցկացված անվտանգության գործողություններից մեկի ժամանակ Մոսուլ քաղաքի արևմուտքում հայտնաբերվել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման 25 կին գրոհայիններ:
Կանանցից  3-ը եղել են Թուրքիայի քաղաքացիներ, 5-ը՝ գերմանուհիներ, 3-ը՝ ռուս, 2-ը՝ կանադացի 1-ը՝ չեչեն, իսկ մնացածը՝ Լիբիայի և Սիրիայի քաղաքացիներ: Այս մասին հաղորդում է Almasdarnews.com-ը՝ հղում կատարելով Իրաքի անվտանգության ուժերի աղբյուրներին:
Նշվում է, որ ահաբեկչական խմբավորման 25 կին գրոհայիններին հայտնաբերել են Մոսուլի գաղտնի թունելներից մեկում:

During a cleansing operation this weekend the Iraqi Army captured over 25 female Islamic State (ISIL) terrorists inside Mosul, the Almasdarnews.com reports, referring to statement made by the security forces.
Among the 25 female Islamic State members were three terrorists from Turkey, five were German, three were Russian, two were Canadian, one was Chechen, and the remaining were Libyan and Syrian.
These ISIL members were apprehended during a cleansing mission carried out by the Iraqi Army inside a tunnel built by the terrorist group.