Իրան-Հայաստան երկաթուղու շուրջ ներդրողների հետ բանակցություններում մեկ քայլ առաջ է արվել
Տրանսպորտի նախարարությունը մեկ քայլ առաջ է գնացել Իրան-Հայաստան երկաթուղու շուրջ ներդրողների հետ բանակցություններում: NEWS.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:
Վերջին շրջանում նախարարությունը կրկին բանակցություններ է վարել Դուբայում տեղակայված "Расиа" ФЗЭ ընկերության հետ: Նախարարը մանրամասներ չի ներկայացրել, բայց նշել է, որ հաջողվել է մեկ քայլ առաջ գնալ:
Ընկերության ղեկավարությունը նախարարության հետ հուշագիր է ստորագրել դեռևս 2013 թվականին: Շինարարության արժեքը նախկինի պես 3.2 մլրդ դոլար է գնահատվում:

Еще один шаг в переговорах с инвестором в ж/д Иран – Армения
Министерство транспорта сделало шаг вперед в переговорах с инвестором в железную дорогу Иран – Армения. Об этом, как передает NEWS.am, заявил министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян.
За последнее время министерство вновь провело переговоры с руководством компании "Расиа" ФЗЭ, базирующейся в Дубае. Подробностей министр раскрывать не стал, но заметил, что удалось сделать шаг вперед.
Руководство компании подписало с министерством меморандум еще в 2013 году. Стоимость строительства по-прежнему оценивается в $3,2 млрд.