Իրան-Հայաստան երկաթուղու շուրջ ներդրողների հետ բանակցություններում մեկ քայլ առաջ է արվել
Տրանսպորտի նախարարությունը մեկ քայլ առաջ է գնացել Իրան-Հայաստան երկաթուղու շուրջ ներդրողների հետ բանակցություններում: NEWS.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:
Վերջին շրջանում նախարարությունը կրկին բանակցություններ է վարել Դուբայում տեղակայված "Расиа" ФЗЭ ընկերության հետ: Նախարարը մանրամասներ չի ներկայացրել, բայց նշել է, որ հաջողվել է մեկ քայլ առաջ գնալ:
Ընկերության ղեկավարությունը նախարարության հետ հուշագիր է ստորագրել դեռևս 2013 թվականին: Շինարարության արժեքը նախկինի պես 3.2 մլրդ դոլար է գնահատվում:

One Step Ahead is Taken in Talks with Investors for Iran-Armenia Railway
The transport ministry of Armenia has gone one step ahead in the negotiations with investors for construction of the Iran-Armenia railway. This was announced by the Minister of Transport, Communication and Information Technologies, Vahan Martirosyan, NEWS.am reports.
In recent times, the ministry again held talks with the Dubai-based Rassiya FZE company. The minister, however, did not provide any details of these negotiations.
Rassiya FZE had signed a memorandum with the ministry back in 2013. Construction cost of the new route section of this railway project is estimated at $3.2 billion.