Թրամփը շնորակալություն է հայտնել ՌԴ-ին և Չինաստանին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երախտապարտ է Ռուսաստանին և Չինաստանին ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում Հյուսիսային Կորեայի նկատմամբ պատժամիջոցների ռեժիմի սաստկացմանն աջակցելու համար: Այս մասին ասվում է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսի տարածած հայտարարության մեջ, հայտնում է SputnikNews-ը:
«Նախագահ Թրամփը երախտապարտ է Ռուսաստանին և Չինաստանին տվյալ բանաձևի ընդունման ապահովման հարցում համագործակցության համար: Նա կշարունակի աշխատանքը գործընկերների հետ ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ դիվանագիտական և տնտեսական ճնշումը մեծացնելու նպատակով, որպեսզի վերջ դրվի վերջինիս սպառնացող և ապակայունացնող գործունեությանը», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ՄԱԿ ԱԽ-ն միաձայն ընդունեց ԿԺԴՀ նկատմամբ պատժամիջոցների սաստկացման մասին բանաձևը:

Trump Thanks China and Russia
US President Donald Trump appreciates the efforts of China and Russia in adoption of the latest UN Security Council resolution on new sanctions against North Korea, said White House Press Secretary Sarah Sanders said, "SputnikNews" reports.
"President Donald J. Trump commends the United Nations Security Council for passing a new resolution that increases sanctions on North Korea in response to its recent ballistic missile tests. The President appreciates China’s and Russia’s cooperation in securing passage of this resolution. He will continue working with allies and partners to increase diplomatic and economic pressure on North Korea to end its threatening and destabilizing behavior," Sanders said.
On Saturday, the UN Security Council unanimously adopted the resolution tightening the sanctions imposed on North Korea.