Թրամփը շնորակալություն է հայտնել ՌԴ-ին և Չինաստանին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երախտապարտ է Ռուսաստանին և Չինաստանին ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում Հյուսիսային Կորեայի նկատմամբ պատժամիջոցների ռեժիմի սաստկացմանն աջակցելու համար: Այս մասին ասվում է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսի տարածած հայտարարության մեջ, հայտնում է SputnikNews-ը:
«Նախագահ Թրամփը երախտապարտ է Ռուսաստանին և Չինաստանին տվյալ բանաձևի ընդունման ապահովման հարցում համագործակցության համար: Նա կշարունակի աշխատանքը գործընկերների հետ ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ դիվանագիտական և տնտեսական ճնշումը մեծացնելու նպատակով, որպեսզի վերջ դրվի վերջինիս սպառնացող և ապակայունացնող գործունեությանը», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ՄԱԿ ԱԽ-ն միաձայն ընդունեց ԿԺԴՀ նկատմամբ պատժամիջոցների սաստկացման մասին բանաձևը:

Трамп поблагодарил Россию и Китай
Президент США Дональд Трамп признателен России и Китаю за поддержку резолюции об ужесточении санкционного режима в отношении Северной Кореи в Совете Безопасности ООН. Об этом сказано в распространенном заявлении пресс-секретаря Белого дома Сары Сандерс, сообщает ТАСС.
«Президент Трамп признателен России и Китаю за сотрудничество при обеспечении прохождения этой резолюции. Он продолжит работу с союзниками и партнерами с целью усиления дипломатического и экономического давления на КНДР, чтобы прекратить ее угрожающее и дестабилизирующее поведение», - говорится в заявлении.
Ранее в субботу Совет безопасности ООН единогласно принял резолюцию, ужесточающую санкции в отношении КНДР.