ԱԳՆ. Հայաստանը հստակ դիրքորոշում ունի՝ կապված Ադրբեջանին զենք վաճառելու հետ
Ցանկացած երկրի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու հետ կապված Հայաստանը հստակ դիրքորոշում ունի և այն չի փոխվել, քանի որ այդ զենքն օգտագործվում է ոչ միայն ռազմական թիրախներ խոցելու, այլ նաև խաղաղ բնակչության դեմ: Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը՝ մեկնաբանելով օգոստոսի 14-ին իսրայելական «Հաարեց»-ում հրապարակված այն տեղեկությունը, որ ադրբեջանական կողմը պահանջել է իսրայելական անօդաչու թռչող սարքեր արտադրող ընկերությունից դրանք փորձարկել հայկական դիրքերի վրա, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Խնդիրների մասին տեղյակ ենք, հետևում ենք դրանց: Գործընթացներ են ընթանում: Արցախի անվտանգության հետ կապված բոլոր գործընթացներին մենք ուշադիր հետևում ենք» - ասել է Բալայանը:
Անդրադառնալով Հայաստան-Իսրայել հարաբերություններին՝ ԱԳՆ խոսնակը նշել է. «Եթե ուշադրություն դարձնենք մեր դիվանագիտական շփումների աշխարհագրությանը, ապա այնտեղ ինչ-որ դինամիկա կնկատենք»:

MFA: Armenia has Clear Stance on Arms Sales to Azerbaijan by Any Country
Armenia has a clear stance on arms sales to Azerbaijan by any country and it has not changed since those arms are used not only against military targets, but also against civilians, Armenian Foreign Ministry’s spokesman Tigran Balayan said, commenting on the article published by the Israeli "Haaretz" according to which the Azerbaijani side asked an Israeli company to test drones on Armenian military posts, "Armenpress" reports.
"Processes are underway. We carefully follow all the developments linked with Artsakh’s security," Balayan said.
As for the Armenian-Israeli ties, the Foreign Ministry spokesman stated: "If we look at our diplomatic contacts, we will notice certain dynamics there."