Հյուսիսային Կորեան հրթիռներ է արձակել Ճապոնական ծովի ուղղությամբ
Հյուսիսային Կորեան օգոստոսի 26-ին «անհայտ տիպի հրթիռներ» է արձակել Ճապոնական ծովի ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է «Ռենհափ» գործակալությունը՝ հղում անելով հարավկորեական շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեին:
Հարավկորեացի զինվորականների պնդմամբ չճանաչված հրթիռները թռել են մոտ 250 կմ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ:
Ամերիկացի զինվորականներն իրենց հերթին հայտնում են, որ խոսքն ենթադրաբար փոքր հեռահարության 3 հրթիռների մասին է: Նրանց խոսքերով հրթիռների այս արձակումն ԱՄՆ-ի և Գուամի համար սպառնալիք չի ներկայացրել:

КНДР запустила несколько ракет в Японское море
КНДР в субботу, 26 августа, запустила несколько "ракет неопределенного типа" в сторону Японского моря. Об этом сообщает агентство "Ёнхап" со ссылкой на Объединенный комитет начальников штабов Южной Кореи.
По утверждению южнокорейских военных, неопознанные снаряды пролетели около 250 километров в северо-восточном направлении, передает lenta.ru.
Американские военные сообщают, что речь идет, предположительно, о трех ракетах малой дальности. Они также отметили, что данные пуски не несли угрозы для США или Гуама.