Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակության հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցելԱմերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակության հետ` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության կողմից Արցախում տարբեր բարեգործական ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար եւ հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը Զավեն Խանջյանին է հանձնել կազմակերպությանը շնորհած «Երախագիտություն» մեդալ՝ հույս հայտնելով, որ Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության ու Արցախի միջեւ համագործակցությունը կպահպանի իր դրական դինամիկան:

Президент Арцаха вручил Завену Ханджяну медаль "Благодарность"
19 сентября в Ереване, в Постоянном представительстве Арцаха в Армении, президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с делегацией Армянского евангелистского сообщества Америки во главе с исполнительным директором организации Завеном Ханджяном.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществления в Арцахе различных благотворительных программ.
Бако Саакян вручил Завену Ханджяну медаль "Благодарность", присвоенную организации за заслуги перед Республикой Арцах и в связи со 100-летием основания, выразив надежду, что сотрудничество между Армянским евангелистским сообществом Америки и Арцахом сохранит свою положительную динамику, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.