Անկախության մայրաքաղաք. երեկ և այսօր
Հայաստանի երրորդ հանրապետությունը ծնվեց բարդ պայմաններում. 1988 թվականին սկսված Արցախյան շարժումը 1990 թվականին վերաճեց պատերազմի: Ինչևէ, 1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ին հայ ժողովուրդը քվեարկեց հանուն Հայաստանի անկախ ապագայի: Այդ ընթացքում շարունակվող պատերազմը լուրջ վնաս հասցրեց մեր նորանկախ պետությանը՝ կանգնեցնելով այն էներգետիկ ճգնաժամի և տնտեսության քայքայման լուրջ վտանգի առջև: Չնայած անցյալի բոլոր դժվարություններին, մենք պահպանեցինք մեր անկախությունն ու այսօր ունենք ազատ հայրենիք՝ մեր հին ու նոր մայրաքաղաք Երևանով:
«Արմեդիա» ՏՎԳ-ն ներկայացնում է ֆոտոշարք՝ անկախության 26 տարիների և մինչ այդ ընկած ժամանակահատվածի Երևանի լուսանկարներով:
Եվ չնայած տարիների հետ Երևանի կրած արտաքին փոփոխությանը, միշտ նույնն են մնում սիրելի քաղաքում մեծացող մանուկի աչքերն ու «խոհերը»: :)

Столица независимости - Ереван: вчера и сегодня (фотографии)
Третья Республика Армения родилась в очень сложных обстоятельствах. В 1988 году началось Карабахское Движение, которое в 1990 году переросло в войну. Несмотря на это, 21 сентября 1991 года армянский народ - вопреки тяжелой ситуации и втянусти в войну - проголосовал за независимое будущее Армении. Война нанесла серьезный удар нашему независимому государству, поставив его перед энергетическим и экономическим кризисом. Однако, несмотря на все сложности прошлого, мы смогли сохранить нашу независимость и сегодня имеем свободную родину с новой и в то же время старой любимой столицей Ереван.
ИАА "Армедиа" представляет серию фотографий Еревана до и в период 26-летней независимости Армении.
Несмотря на то, что любимый город с годами меняется, неизменными остаются глаза и "думы" армянских детей:)