ԱՄՆ պետքարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին
Միացյալ Նահանգները ողջունում են Հայաստանի Հանրապետությունում անկախություն ձեռք բերելուց ի վեր գրանցված առաջընթացը և հպարտ են մեր երկրի հետ կատարած համատեղ աշխատանքով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասվում է ՀՀ Անկախության 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի շնորհավորական ուղերձում:
«Մենք վճռական ենք Հայաստանում ժողովրդավարությունն առաջ տանելու ու վստահելի և թափանցիկ տնտեսության առաջընթացը խթանելու հարցում: Շնորհակալ ենք տարածաշրջանային կայունությանն ու միջազգային խաղաղարար առաքելություններին ձեր նվիրվածության համար: Բարձր ենք գնահատում այդ ջանքերը՝ կառուցելու ավելի խաղաղ աշխարհ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում ենք անկախության 26 ամյակի կապակցությամբ: Ակնկալում ենք, որ դեռ երկար տարիներ կշարունակենք Հայաստանի ու այդ երկրի ժողովրդի հետ բարեկամությունն ու համագործակցությունը», - ասվում է Թիլերսոնի շնորհավորական ուղերձում:

US Secretary of State Thanks Armenia
The United States welcomes the progress recorded in Armenia since independence and is proud of the joint work done with that country, US Secretary of State Rex Tillerson said in his congratulatory message on the occasion of the 26th anniversary of the Independence of Armenia, "Armenpress" reports.
"We commend the progress your country has made since independence and are proud of the work we have done together. We are committed to advancing democracy and promoting a robust and transparent economy in Armenia. We thank you for your dedication to regional stability and international peacekeeping operations. We greatly appreciate these endeavors toward building a more peaceful world.
Again, congratulations on your 26th year of independence. We look forward to many more years of continued friendship and partnership with Armenia and its people,"  said Tilleson in his congratulatory message.