ԱՄՆ–ն իր քաղաքացիներին զգուշացրել է խուսափել Թուրքիա այցելություններից
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտն իր քաղաքացիներին զգուշացրել է Թուրքիայում ահաբեկչական խմբավորումներից եկող շարունակական սպառնալիքների մասին, փոխանցում է news.am։
Պետդեպի կայքում հրապարակված տեղեկությունների համաձայն՝ ահաբեկչության մշտական սպառնալիքի պատճառով ԱՄՆ կառավարությունը սահմանափակում է պաշտոնյաների այցելությունները Թուրքիայի հարավ–արևելյան շրջաններ և սահմանափակում է ԱՄՆ կառավարության ներկայացուցիչների և նրանց ընտանիքի անդամների գործունեությունը Ստամբուլում և Ադանայում։
«Մենք ԱՄՆ քաղաքացիներին խորհուրդ ենք տալիս ուշադիր քննել Թուրքիա այցելությունների անհրաժեշտությունը նախքան այնտեղ մեկնելը և խուսափել երկրի հարավ–արևելք այցելություններից»,– ասված է հայտարարության մեջ։

США предостерегает граждан от поездок в Турцию
Государственный департамент предупредил граждан США о продолжающихся угрозах со стороны террористических групп в Турции, передает news.am.
Согласно сообщению на сайте Госдепа, в связи с постоянной угрозой терроризма правительство США ограничивает поездки чиновников в определенные районы на юго-востоке Турции и ограничивает деятельность правительственного персонала США и членов их семей в Стамбуле и Адане.
«Мы рекомендуем гражданам США внимательно рассмотреть необходимость поездки в Турцию и избегать поездок на юго-восток страны», - говорится в заявлении.