ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությունը (ամբողջական տեքստ)
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (Իգոր Պոպովը` Ռուսաստան, Ստեֆան Վիսկոնտին` Ֆրանսիա, Էնդրյու Շեֆերը` ԱՄՆ)  հոկտեմբերի 6-ին հանդիպել են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, ապա հոկտեմբերի 7-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ ավարտին հասցնելու համար երկու երկրների ղեկավարների՝ առաջիկայում նախատեսված հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները՝ ներառելով նաև քննարկման հնարավոր թեմաները: Համանախագահներին միացել էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկ:
Երկու նախագահներն էլ հաստատել են բանակցային գործընթացը վերսկսելու իրենց պատրաստակամությունը, որը նպատակ ունի հասնել հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը:

Заявление МГ ОБСЕ: президенты Армении и Азербайджана готовы возобновить переговоры
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ по итогам встреч с президентом Армении Сержем Саргсяном 6 октября в Ереване и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым 7 октября в Баку выступили с совместным заявлением. Как передает Panorama.am, текст заявления приводится на сайте ОБСЕ.
Посредники отметили, что встретились с главами государств для завершения подготовки к предстоящей встрече президентов Армении и Азербайджана.
"Президенты двух стран подтвердили свою готовность возобновить переговоры с целью достижения мирного урегулирования конфликта. Информация о предстоящем саммите будет предоставлена соответствующими сторонами в ближайшем будущем", – говорится в заявлении.