Ռուսաստանը նոր հրթիռ է փորձարկել «Իսկանդեր» համալիրի համար
«Կապուստին Յար» հրաձգարանում ավարտվել են «Իսկանդեր» օպերատիվ-տակտիկական հրթիռային համալիրի համար նոր հրթիռի փորձարկումները: Այս մասին հայտնել է հրաձգարանի պետ, գեներալ-մայոր Օլեգ Կիսլովին, փոխանցում է  «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Վերջին շրջանում անցկացված առավել նշանակալի միջոցառումների թվում կարելի է նշել «Իսկանդեր» հրթիռային համալիրի համար նոր հրթիռի միջգերատեսչական փորձարկումների ավարտը»,- ասել է նա
Նրա խոսքով՝ ներկայումս հրաձգարանում  Ռուսաստանի Զինված ուժերի բոլոր տեսակի և կարգերի զորքերի շահերի շրջանակում անցկացվում են 160 թեմաների փորձարկումներ:

В России завершились испытания новой ракеты для комплекса "Искандер"
Испытания новой ракеты для оперативно-тактического ракетного комплекса "Искандер" завершены на полигоне "Капустин Яр", сообщил журналистам его начальник генерал-майор Олег Кислов, передает РИА Новости
"Из наиболее значимых мероприятий, проведенных в последнее время, можно отметить завершение межведомственных испытаний новой ракеты для ракетного комплекса "Искандер", - сказал он.
Кислов добавил, что в настоящее время на полигоне проводятся испытания по 160 темам в интересах всех видов и родов войск Вооруженных сил Российской Федерации.