Բակո Սահակյանը Բրյուսելում այցելել է Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գրասենյակ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 19-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գրասենյակ և հանդիպել կազմակերպության մի խումբ անդամների հետ ՝ գրասենյակի տնօրեն Դիյոգո Պինտոյի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից
Արծարծվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախ-Եվրոպա հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գործունեությունն՝ ուղղված եվրոպական տարբեր երկրներում ու հարթակներում արցախյան հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացմանը, հանրապետության և եվրոպական տարբեր կառույցների միջև կապերի հաստատմանն ու ամրապնդմանը:

Президент Арцаха встретился с ''Европейскими друзьями Армении''
19 октября в Брюсселе президент Республики Арцах Бако Саакян посетил офис организации ''Европейские друзья Армении'' и встретился с группой членов организации во главе с директором офиса Диого Пинто.
Как сообщили в пресс-службе президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, региональных процессов, отношений Арцах - Европа.
Президент высоко оценил деятельность организации ''Европейские друзья Армении'', направленной на объективное представление арцахской проблемы в различных европейских странах и площадках, установление и укрепление связей между Арцахом и европейскими структурами.