ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Կանադա
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 14-ի երեկոյան Միացյալ Նահանգներից մեկնել է Կանադա՝ մասնակցելու Վանկուվերում անցկացվող ՄԱԿ խաղաղարարության նախարարական համաժողովին, հայտնում է ՊՆ պաշտոնական կայքը:
Այս ձևաչափով անցկացվող համաժողովը խաղաղարարությանը նվիրված խոշորագույն հավաքն է, որին մասնակցում է շուրջ 80 երկրի ավելի քան 500 ներկայացուցիչ։
Մինչ համաժողովի բացման արարողությանը մասնակցելը, հայկական պատվիրակությունը Վանկուվերի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց Ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին։

Defense Minister of Armenia Participated at UN Peacekeeping Defence Ministerial Conference
An Armenian delegation led by Defense Minister Vigen Sargsyan arrived in Canada in the evening of November 14 to participate in the 2017 UN Peacekeeping Defense Ministerial in Vancouver.
This conference, which is the largest gathering of Defense Ministers dedicated to UN Peacekeeping, features more than 500 representatives from 80 countries and was held on November 14-15.
Before the opening of the conference, the Armenian delegation, together with representatives of the Armenian community of Vancouver, paid tribute to the memory of the Armenian Genocide victims.