Պուտինի և Ասադի հանդիպումը կայացել է (տեսանյութ)
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի հետ, ով աշխատանքային այցով Ռուսաստանում է, գրում է NEWS.am-ը՝ վկայակոչելով Կրեմլի կայքը:
Պուտինը Ասադին շնորհավորել է «այն արդյունքների համար, որոնց Սիրիան հասնում է ահաբեկչական խմբավորումների դեմ պայքարում…, որ Սիրիայի ժողովուրդը անցնում է ծանր փորձությունների միջով և աստիճանաբար մոտենում է ահաբեկիչների վերջնական, անխուսափելի ջախջախմանը»:
Վլադիմիր Պուտինը Բաշար Ասադին ներկայացրել է ՌԴ Պաշտպանության նախարարության և Գլխավոր շտաբի ղեկավար կազմին, որոնք Սոչիոմ են գտնվում ռազմական շինարարության և սպառազինության պետական ծրագրի հարցերով խորհրդակցությունների հերթական շարքն անցկացնելու համար:

В Сочи прошла встреча президентов России и Сирии
Владимир Путин в Сочи встретился с сирийским коллегой Башаром Асадом. Он посетил Россию с рабочим визитом, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Кремля.
Российский лидер поздравил Асада с успешной борьбой с терроризмом. По его словам, сирийский народ проходит через очень тяжелые испытания и  приближается к разгрому боевиков.
Как заявил сирийский президент, за два года очевидны успехи, которые были достигнуты благодаря содействию ВКС и правительственных войск, многие жители арабской республики смогли вернуться в свои дома. Он отметил, что благодаря России Сирии спасена как государство.
В ходе встречи Путин представил сирийского президента руководству минобороны и Генерального штаба ВС России.