Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպանը հերքել է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև ավիահաղորդակցության հնարավոր բացման մասին լուրերը
Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ավիահաղորդակցության հնարավոր վերականգնման մասին տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին APA գործակալությանը հայտնել է Բաքվում Թուրքիայի դեսպան Էրքան Օզորալը՝ մեկնաբանելով տեղեկությունը, որը տարածվել էր ''Turkish Airlines'' ավիաընկերության ղեկավար Իլկեր Այջիի անունից։
Դեսպանի խոսքով՝ ինքն այդ հարցով խոսել է ավիաընկերության ղեկավարի հետ։ «Նա ասել է, որ նման հայտարարություն չի արել։ Այդ տեղեկությունները սխալ են, դրանք չեն համապատասխանում իրականությանը»,-փոխանցում է դեսպանը։
Ավիահաղոդակցության հնարավոր վերականգնման մասին տեղեկությունը նոյեմբերի 24-ին տարածել էր Anadolu թուրքական պետական գործակալությունը:

Turkish Ambassador to Azerbaijan Denied Statement about Possible Restoration of Air Communication between Turkey and Armenia
Information on possible restoration of air communication between Turkey and Armenia does not correspond to reality. Turkish ambassador to Azerbaijan Erkan Özoral told APA agency, commenting on the information spread on behalf of Turkish Airlines Company Cahirman İlker Aycı.
Turkish ambassador said he himself talked with İlker Aycı. "He said he did not make such a statement. That information is wrong, it does not correspond to reality’’, the Ambassador said.
It should be noted that the information of restoration of air communication between Turkey and Armenia was spread by Turkish State Anadolu Agency.