Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպանը հերքել է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև ավիահաղորդակցության հնարավոր բացման մասին լուրերը
Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ավիահաղորդակցության հնարավոր վերականգնման մասին տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին APA գործակալությանը հայտնել է Բաքվում Թուրքիայի դեսպան Էրքան Օզորալը՝ մեկնաբանելով տեղեկությունը, որը տարածվել էր ''Turkish Airlines'' ավիաընկերության ղեկավար Իլկեր Այջիի անունից։
Դեսպանի խոսքով՝ ինքն այդ հարցով խոսել է ավիաընկերության ղեկավարի հետ։ «Նա ասել է, որ նման հայտարարություն չի արել։ Այդ տեղեկությունները սխալ են, դրանք չեն համապատասխանում իրականությանը»,-փոխանցում է դեսպանը։
Ավիահաղոդակցության հնարավոր վերականգնման մասին տեղեկությունը նոյեմբերի 24-ին տարածել էր Anadolu թուրքական պետական գործակալությունը:

Посол Турции в Азербайджане опроверг возможность авиаперелетов между Арменией и Турцией
"Турецкие авиалинии" не собираются летать в Армению, заявил посол Турции в Азербайджане Эркан Озорал.
Как сообщает Sputnik Армения со ссылкой на азербайджанские СМИ, Озорал отметил, что сообщения о возможном возобновлении авиасообщения между Турцией и Арменией не соответствуют действительности.
По словам посла, он переговорил по данному вопросу с главой авиакомпании Илькером Айджы.
"Он сказал, что не делал подобного заявления. Эти сообщения неверны, они не соответствуют действительности", - сказал он
Ранее сообщалось, что глава правления авиакомпании Turkish Airlines Илькера Айджы сообщил о полетах в Ереван в интервью турецкому госагентству "Анадолу".