Բեռլինում սուրբծննդյան տոնավաճառի մերձակայքում զինամթերք է հայտնաբերվել
Բեռլինի արևմուտքում՝ սուրբծննդյան տոնավաճառի մերձակայքում, հայտնաբերվել են փամփուշտներ, հայտնում է Berliner Morgen Post-ը:
Նշվում է, որ վարորդը ավտոկայանատեղիում ձմեռային անվադողերի հետևում պոլիեթիլենային տոպարկներում 7.65 տրամաչափի մոտ 200 փամփուշտ է հայտնաբերել:
Ոստիկանությունում հայտնել են, որ պայմանավորված սուրբծննդյան տոնավաճառին մոտիկության և այն հանգամանքի հետ, որ ստորգետնյա ավտոկայանատեղիի վերևում մզկիթ է գտնվում, տագնապ է հայտարարվել:
Ոստիկանությունում ճշտում են գտածոյի ծագումը, սակայն նախնական տվյալների համաձայն այն կապ չունի ահաբեկիչների հետ:

Возле рождественской ярмарки в Берлине нашли боеприпасы
На западе Берлина рядом с местом проведения рождественской ярмарки в районе Шарлоттенбург обнаружены патроны, сообщает Корреспондент со ссылкой на Berliner Morgen Post.
Отмечается, что вечером 10 декабря водитель обнаружил на парковке в пластиковых пакетах около 200 патронов калибра 7.65, которые были спрятаны за зимними шинами.
В полиции сообщили, что в связи с близостью к рождественской ярмарке и тем, что над подземной парковкой находится мечеть, была объявлена тревога.
По предварительным данным, найденные боеприпасы не имеют отношения к терроризму, однако правоохранители обследовали район. Полиции предстоит установить происхождение находки.