Ռուսաստանը զորքերը դուրս է բերում Սիրիայից
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն, ով այսօր առավոտյան ժամանել է սիրիական Հմեյմիմի ռուսական բազա, հրամայել է սկսել Սիրիայից ռուսական զորախմբի դուրսբերումը, հայտնում է РИА Новости-ն:
Պուտինը նշել է, որ զինվորականները հայրենիք են վերադառնում հաղթանակով՝ հավելելով, որ եթե ահաբեկիչները կրկին գլուխ բարձրացնեն, ռուսական կողմը աննախադեպ հարվածներ կհասցնի վերջիններիս:
Հմեյմիմում Ռուսաստանի նախագահին դիմավորել են Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը, ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն և Սիրիայում ռուսական զորախմբի հրամանատար Սերգեյ Սուրովիկինը:

Россия выводит войска из Сирии
Президент России Владимир Путин, прибывший утром на российскую базу в сирийском Хмеймиме, отдал приказ приступить к выводу российской группировки войск из Сирии, сообщает РИА Новости.
"Министру обороны, начальнику Генштаба приказываю приступить к выводу российской группировки войск в пункты их постоянной дислокации", —заявил Путин, выступая перед военнослужащими.
По его словам, российские военные возвращаются на родину с победой. Президент добавил, что если террористы "вновь поднимут голову, мы нанесем по ним такие удары, которых они пока и не видели".
В Хмеймиме главу российского государства встретили президент Сирии Башар Асад, министр обороны Сергей Шойгу и командующий российской группировкой в Сирии Сергей Суровикин.