Թուրքիայի նախագահի մարդիկ Գերմանիայում բռնցքամարտիկների են գնել՝ հայերի և քրդերի դեմ բողոքներ կազմակերպելու համար
Գերմանական Osmanen Germania բռնցքամարտի ակումբը գումարներ է ստացել թուրք խորհրդարանականի կողմից՝ զենք գնելու, Էրդողանի ընդդիմախոսների դեմ բողոքի ակցիաներ կազմակերպելու և հետապնդելու համար։ Այդ մասին են վկայում գերմանական ZDF հեռուստաալիքի Frontal 21 հաղորդման և Stuttgarter Nachrichten օրաթերթի հետաքննության տվյալները, հայտնում է DW-ն։
Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության անդամ Մեթին Քյուլյունքը,ով նաև Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի մտերիմն է,  Osmanen Germania բռնցքամարտի ակումբի թուրք ազգայնականներին ուղիղ կամ միջնորդների միջոցով գումարներ է փոխանցել։
Osmanen Germania-ն, որն իրեն բռնցքամարտի ակումբ և «եղբայրություն» է անվանում, վաղուց գտնվում է Գերմանիայի իշխանության ուշադրության կենտրոնում։ Կազմակերպությունը 20 բաժանմունք և 2500 անդամ ունի ողջ երկրում։
Թուրք խորհրդարանականի վստահված անձանցից մեկը Osmanen Germania-ի նախկին ղեկավար Մեհմեթ Բաղչին է, որը 2016-ից կալանքի տակ է և սպասում է դատավճռին։ Մյուս վստահված անձն ակումբի փոխնախագահ Սելչուկ Շահինն է, ով նույնպես կալանքի տակ է։ Գերմանական ծառայություններն արձանագրել են, թե ինչպես է Քյուլյունքը գումար տվել ակումբի անդամներին։
Ենթադրվում է, որ Քյուլյունքը մեղսակից է նաև 2016թ. Հայոց ցեղասպանության ճանաչման դեմ բողոքի ակցիաների կազմակերպման մեջ։

Erdogan's Men Gave Money to a Boxing Gang in Germany to Organize Protests against Armenians and Kurds
A Turkish parliamentarian has provided money to a boxing gang in Germany to buy weapons, organize protests and go after critics of President Recep Tayyip Erdogan.
According to research by Frontal 21, an investigative news program on public broadcaster ZDF and the daily Stuttgarter Nachrichten, Metin Kulunk, a member of the ruling Justice and Development Party (AKP) and close confidant of Erdogan, directly and indirectly provided money to the Turkish nationalist of Osmanen Germania boxing club, DW reports.
The investigation was based on German police phone taps and surveillance of the group leaked to the news organizations.
It suggests a relationship between Osmanen Germania and Kulunk, as well as the Turkish intelligence agency MIT, the AKP's European lobby and Erdogan himself.
Osmanen Germania describes itself as a boxing club and "brotherhood," but authorities have long suspected it of being involved in criminal activity and violence. It is estimated to have 20 chapters and 2,500 members in Germany.
One of Kulunk's main contacts was Mehmet Bagci, the former head of Osmanen Germania who has been in pre-trial detention in Germany since 2016. Another key figure was the group's vice president, Selcuk Sahin, who is also detained.
According to police investigations, Osmanen Germania was instructed by Kulunk to go after Kurds and critics of Erdogan living in Germany. He also allegedly organized protests against last year's Armenian genocide resolution passed by the German parliament.