Թուրքիայի նախագահի մարդիկ Գերմանիայում բռնցքամարտիկների են գնել՝ հայերի և քրդերի դեմ բողոքներ կազմակերպելու համար
Գերմանական Osmanen Germania բռնցքամարտի ակումբը գումարներ է ստացել թուրք խորհրդարանականի կողմից՝ զենք գնելու, Էրդողանի ընդդիմախոսների դեմ բողոքի ակցիաներ կազմակերպելու և հետապնդելու համար։ Այդ մասին են վկայում գերմանական ZDF հեռուստաալիքի Frontal 21 հաղորդման և Stuttgarter Nachrichten օրաթերթի հետաքննության տվյալները, հայտնում է DW-ն։
Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության անդամ Մեթին Քյուլյունքը,ով նաև Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի մտերիմն է,  Osmanen Germania բռնցքամարտի ակումբի թուրք ազգայնականներին ուղիղ կամ միջնորդների միջոցով գումարներ է փոխանցել։
Osmanen Germania-ն, որն իրեն բռնցքամարտի ակումբ և «եղբայրություն» է անվանում, վաղուց գտնվում է Գերմանիայի իշխանության ուշադրության կենտրոնում։ Կազմակերպությունը 20 բաժանմունք և 2500 անդամ ունի ողջ երկրում։
Թուրք խորհրդարանականի վստահված անձանցից մեկը Osmanen Germania-ի նախկին ղեկավար Մեհմեթ Բաղչին է, որը 2016-ից կալանքի տակ է և սպասում է դատավճռին։ Մյուս վստահված անձն ակումբի փոխնախագահ Սելչուկ Շահինն է, ով նույնպես կալանքի տակ է։ Գերմանական ծառայություններն արձանագրել են, թե ինչպես է Քյուլյունքը գումար տվել ակումբի անդամներին։
Ենթադրվում է, որ Քյուլյունքը մեղսակից է նաև 2016թ. Հայոց ցեղասպանության ճանաչման դեմ բողոքի ակցիաների կազմակերպման մեջ։

Люди Эрдогана в Германии покупали боксеров, которые участвовали в протестах против курдов и признания Геноцида армян
Немецкий боксерский клуб Osmanen Germania получал деньги от турецких властей на закупку оружия, организацию протестов и преследование оппонентов президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Как передает DW, об этом свидетельствуют результаты журналистского расследования, проведенного программой Frontal 21 немецкого телеканала ZDF совместно c ежедневной газетой Stuttgarter Nachrichten. В основу материалов легли перехваченные полицией телефонные разговоры, а также другие данные, полученные в ходе следствия, а затем попавшие в распоряжение СМИ.
Osmanen Germania, который называет себя боксерским клубом и "братством", уже давно находится в поле зрения властей Германии. В общей сложности организация имеет около 20 отделений и 2500 членов по всей стране. По данным полиции, член правящей в Турции Партии справедливости и развития (ПСР) и доверенное лицо Эрдогана Метин Кюлюнк передавал руководству клуба деньги - напрямую или через посредников. За это боксеры-любители должны были преследовать проживающих в Германии курдов и оппонентов Эрдогана. Предполагается, что Кюлюнк несет ответственность и за организацию протестов в связи с принятой в 2016 году резолюцией Бундестага, в соответствии с которой массовые убийства армян в Османской империи в начале 20-го века признаны Геноцидом.
Как отметил в интервью газете Stuttgarter Zeitung сопредседатель партии "Союз 90/"зеленые" Джем Оздемир (Cem Özdemir), расследование служит подтверждением того, что "длинная рука Эрдогана в Германии никуда не делась". Немецкие следователи и власти ряда федеральных земель ведут за клубом Osmanen Germania интенсивное наблюдение.