Նախագահն ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրենին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մինասբեկյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի hանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանը:
Ռաֆայել Մինասբեկյանը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության հետ «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» համագործակցության մտադրությունների մասին, այդ թվում՝ համատեղ ֆիլմարտադրության ոլորտում, որն ուղղված կլինի հայ-ռուսական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանը՝ ներկայացնելով երկու ժողովուրդների համատեղ ձեռքբերումները, անցած ուղին և ընդհանուր արժեքները:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել և կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ուղղված նման նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորինս աջակցել դրանց իրագործմանը:

Today, President Serzh Sargsyan received Rafael Minasbekyan, Director General of Gazprom-Media Holding’s Film and TV Group. The meeting was attended by Armenia Public TV and Radio Company Board Chairman Ruben Jaghinyan.
Rafayel Minasbekyan briefed the President on Gazprom-Media Holding’s intent to cooperate with the Public Television and Radio Company of Armenia, including in the field of film production, in a bid to further strengthen the Armenian-Russian centuries-old friendship by presenting the joint achievements, the common past and shared values of the two peoples.
Appreciating and welcoming any project aimed at strengthening bilateral relations, President Sargsyan expressed readiness to support the initiative as far as possible.