Նախագահն ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրենին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մինասբեկյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի hանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանը:
Ռաֆայել Մինասբեկյանը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության հետ «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» համագործակցության մտադրությունների մասին, այդ թվում՝ համատեղ ֆիլմարտադրության ոլորտում, որն ուղղված կլինի հայ-ռուսական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանը՝ ներկայացնելով երկու ժողովուրդների համատեղ ձեռքբերումները, անցած ուղին և ընդհանուր արժեքները:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել և կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ուղղված նման նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորինս աջակցել դրանց իրագործմանը:

Серж Саргсян принял генерального директора группы кино и телевидения АО "Газпром-Медиа Холдинг"
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял генерального директора группы кино и телевидения АО "Газпром-Медиа Холдинг" Рафаела Минасбекяна. На встрече присутствовал также председатель совета Общественной телерадиокомпании Армении Рубен Джагинян, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Рафаел Минасбекян сообщил президенту Сержу Саргсяну о намерениях сотрудничества "Газпром-Медиа Холдинга" с Общественной телерадиокомпанией, в том числе о сфере совместного кинопроизводства, что будет направлено на укрепление многовековой армяно-российской дружбы, представляя совместные достижения двух народов, пройденный ими путь и общие ценности.
Президент Республики приветствовал и подчеркнул важность подобных инициатив, направленных на укрепление двусторонних связей. Он выразил готовность по возможности содействовать их реализации.