Զոհված զինծառայողին օգնության շտապած ծառայակիցները վիրավոր են. ՀՀ Քննչական կոմիտե
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Վաչե Նվերի Չիլինգարյանի սպանության դեպքի առթիվ։ հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
2018 թվականի հունվարի 7-ին՝ ժամը 13:20-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողﬕց արձակած կրակոցի հետևանքով ձախ թիկնային շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վաչե Նվերի Չիլինգարյանը:
Նկատելով կատարվածը՝ զինծառայողին օգնության են շտապել նախ ավագ լեյտենանտ Ե.Մուսինյանը, ապա՝ պայմանագրային զինծառայող, վարորդ Դ.Վանյանը, ովքեր ևս հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցների հետևանքով ստացել են հրազենային վիրավորումներ:
Վերջիններս տեղափոխվել են զինհոսպիտալ. նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 13-րդ կետերով և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, կատարվում է նախաքննություն:

The Head of the General Staff of Armenia: The Commander Who Hurried to Help His Soldier Was Also Wounded
The commander who hurried to help his mortally wounded soldier was also wounded by a sniper, as Sputnik Armenia reports, the head of the General Staff of Armenia Movses Hakobyan told journalists on Monday.
Earlier, the press service of the Karabakh Defense Army reported that on January 7, military serviceman Vache Chilingaryan, born in 1998, died from enemy fire.
"We had a loss in the front line as a result of the shot of the enemy sniper, at the moment I can say that he did not commit any violations. His commander rushed to the rescue him and was wounded. The machine of the operational group that went to the place of the incident also fell under fire, one person lightly wounded," Hakobyan said.