Արցախի Նախագահի շնորհավորական ուղերձը Դատական համակարգի աշխատողի օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատական համակարգի աշխատողի օրվա առթիվ:
«Դատական համակարգի հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Դատական համակարգի աշխատողի օրվա առթիվ:
Մեր պետականաշինության գործընթացում կարևոր տեղ է հատկացվում դատական մարմինների գործունեությանը և դրա արդյունավետ կազմակերպմանը վերաբերող հարցերին: Անկախ, արհեստավարժ դատական իշխանությունը յուրաքանչյուր պետության ներսում իրավունքի գերակայության, օրինականության և մարդու իրավունքների պաշտպանվածության հիմնաքարն է:
Այդ իսկ պատճառով այսուհետ էլ անհրաժեշտ միջոցառումներ կիրականացվեն դատական համակարգի շարունակական զարգացման ու կատարելագործման, դատական իշխանության և դատավորի լիարժեք անկախությունը երաշխավորող կառուցակարգերի ներդրման, դատական իշխանության ինքնուրույնության և ինքնակառավարման արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ համակարգի աշխատակիցները կանեն հնարավորն իրենց առջև դրված խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու համար` արդարադատություն իրականացնելիս խստագույնս հետևելով օրենքի տառին ու ոգուն:
Պետությունը կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել դատական համակարգի աշխատողների աշխատանքային և սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հարցերը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր կարևոր ու պատասխանատու աշխատանքում>>:

Artsakh President's Congratulatory Address on the Day of the Judicial System Worker
On 20 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of the Judicial System Worker.
"Respected workers and veterans of the judicial system,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself I extend my cordial congratulations on your professional holiday - the Day of the Judicial System Worker.
The functioning of the judicial bodies and issues related to its efficient organization occupy a special place in the state building process of our country. An independent and professional judicial power is the cornerstone of the supremacy of law, legality and human rights protection in any state.
For this very reason necessary measures will be taken further on to ensure consistent development of the judicial system, introduction of the mechanisms guaranteeing full independence of the judicial system and judges, raising the judicial power's autonomy and its self-governance efficiency.
I am confident that the system workers will do everything possible for proper solution of the problems they face, exercising justice in strict correspondence with the letter and spirit of the law.
The state will continue keeping in the spotlight issues of improving the working and living conditions of the judicial system officers.
I once again congratulate all of you wishing peace, robust health and great successes in your significant and responsible work."