Արցախի նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Արցախի կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղարի մահվան կապակցությամբ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 21-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Արցախի կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Հրանտ Մելքումյանի մահվան կապակցությամբ։
«Խոր ցավով տեղեկացա ճանաչված հասարակական-քաղաքական գործիչ, Արցախի կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Հրանտ Արտեմի Մելքումյանի մահվան մասին:
Մեծ է Հրանտ Մելքումյանի ներդրումը մեր անկախ պետականության կայացման ու զորացման, Արցախում պառլամենտարիզմի եւ բազմակարծության զարգացման ու ամրապնդման գործում: Զբաղեցնելով տարբեր պատասխանատու պաշտոններ՝ նա իրեն դրսեւորել է որպես բանիմաց ու պարկեշտ անձնավորություն:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին եւ մաղթում արիություն ու ոգու կորով»:

Президент Арцаха направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной первого секретаря Коммунистической партии
21 января Президент Бако Саакян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной первого секретаря Коммунистической партии Арцаха Гранта Мелкумяна, передает пресс служба президента Арцаха.
"С глубоким прискорбием узнал о смерти известного общественно-политического деятеля, первого секретаря Коммунистической партии Арцаха Гранта Артемовича Мелкумяна.
Грант Мелкумян внес большой вклад в дело становления и усиления нашей независимой государственности, развития и укрепления парламентаризма и плюрализма в Арцахе. Занимая разные ответственные должности, он проявил себя как компетентный и порядочный человек.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование всем родным и близким покойного, желаю стойкости и крепости духа".