Բակո Սահակյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 10-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին և նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին: Այս մասին ասվում է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և Արցախի ու Ադրբեջանի սահմաններին տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունն ադրբեջանաՂարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում՝ վերստին կարևորելով բանակցային լիարժեք ձևաչափի վերականգնման անհրաժեշտությունը և Արցախի մասնակցությունը հակամարտության կարգավորման բոլոր հարթություններում:

On 10 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received OSCE Minsk Group co-chairs Igor Popov (Russian Federation), Stephane Visconti (France) and Andrew Schofer (USA), personal representative of the OSCE chairman-in-office Andrzej Kasprzyk and officials accompanying them. The official page of Artsakh Republic President reports.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and situation along the borders between Artsakh and Azerbaijani were on the discussion agenda.
The Artsakh Republic President reiterated adherence of the official Stepanakert to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict under the aegis of the OSCE Minsk Group, underlying the necessity of restoring the full-fledged negotiation format and the participation of Artsakh in all the stages of the conflict's settlement.