Թրամփը վստահ չէ, որ Իսրայելը պաղեստինցիների հետ խաղաղություն է ուզում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կասկածում է, որ Իսրայելն անկեղծորեն ցանկանում է պաղեստինցիների հետ խաղաղություն կնքել:
«Այժմ ես չեմ կարող ասել, որ պաղեստինցիները ձգտում են խաղաղության, նրանք չեն ձգտում: Սակայն ես միանգամայն վստահ չեմ, որ Իսրայելը ձգտում է խաղաղության: Մեզ մնում է միայն հետևել, թե ինչ է տեղի ունենում», - ասել է Թրամփը իսրայելական Hayom պարբերականին տված հարցազրույցում:
Թրամփի խոսքերով՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի միջև հարաբերությունները հրաշալի են, սակայն կարող էին շատ ավելի լավ լինել, եթե Իսրայելին և Պաղեստինին հաջողվի խաղաղություն կնքել:

Трамп усомнился в стремлении Израиля к миру с палестинцами
Американский лидер Дональд Трамп выразил сомнение в том, что Израиль искренне настроен на достижение мира с палестинцами, передает Корреспондент.
"Сейчас я не могу сказать, что палестинцы стремятся к миру, они не стремятся. Но я не совсем убежден, что и Израиль стремится к миру. Нам остается только смотреть, что происходит", – заявил президент США в интервью израильскому изданию Hayom.
По словам Трампа, отношения между США и Израилем являются "прекрасными", но они "были бы намного лучше, если бы Израилю и Палестине удалось заключить мирное соглашение".