Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում այցելել է Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտե
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 14-ին Վաշինգտոնում այցելել է Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտե (ԱՀԱԿ), հանդիպել կառույցի ղեկավար կազմի և աշխատակիցների հետ:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել ԱՀԱԿ-ի աշխատանքը ազգային տարբեր խնդիրների լուծման գործում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին վերաբերող հարցերը մշտապես հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:
Բակո Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի հետ սերտ փոխգործակցությունը միմիայն կամրապնդվի՝ օրինակելի որակելով կազմակերպության ազգանվեր գործունեությունը:
Նույն օրը Արցախի Հանրապետության Նախագահը հանդիպում է ունեցել ՀՅԴ Արևելյան Ամերիկայի կենտրոնական կոմիտեի ղեկավար կազմի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, ԱՄՆ-Արցախ կապերի զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀՅԴ Արևելյան Ամերիկայի կառույցի գործունեությունը՝ ուղղված Արցախին սատարմանը, համազգային կարևորագույն խնդիրների լուծմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը` հույս հայտնելով, որ ապագայում ևս աշխատանքները կշարունակվեն նույն եռանդով և արդյունավետությամբ:

Washington: Bako Sahakyan Visited the Headquarters of ANCA
Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited in Washington the headquarters of the Armenian National Committee of America (ANCA) and met with the leadership and staff of the structure, the official page of Artsakh Republic President reports.
President Sahakyan highlighted the ANCA's activity in solving various national issues conveying gratitude for constantly keeping the Artsakh-related issues in the spotlight of attention.
Bako Sahakyan expressed confidence that close cooperation with the Armenian National Committee of America would only strengthen qualifying the structure's patriotic activity as exemplary.
On the same day the Artsakh Republic President met with the leadership of the Eastern USA Central Committee of the Armenian Revolutionary Federation Party (Dashnaktsoutyun).
The meeting addressed diverse issues related to the Artsakh domestic and foreign policy, the Artsakh-Diaspora cooperation, developing and deepening the USA-Artsakh ties.
The Head of the State highlighted the activity of the Eastern USA Central Committee of the Armenian Revolutionary Federation Party in supporting Artsakh, solving important national issues, strengthening the Motherland-Diaspora ties and expressed hope that the works would further on continue with the same enthusiasm and efficiency.