Բակո Սահակյանն այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ և Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի և տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին և մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Президент Арцаха посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне
Президент Республики Арцах Бако Саакян 18 марта посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне, присутствовал на Святой литургии, встретился с группой представителей приходского совета и местной армянской общины.
В теплой и непосредственной атмосфере были затронуты вопросы, касающиеся развития республики, связей между Арцахом и Диаспорой и ряда других сфер, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Бако Саакян отметил важную роль и значение армянской общины Вашингтона в Диаспоре, выразив признательность за постоянное содействие Арцаху.