Բակո Սահակյանն այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ և Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի և տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին և մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited in Washington St. Mary and Holy Cross Armenian Apostolic Churches, was present at the Divine Liturgies held there, met with a group of representatives of the diocesan councils and the local Armenian community, Artsakh president's official page reports.
Issues related to the development of our republic, the Artsakh-Diaspora ties and some other spheres were raised in a warm and informal atmosphere.
President Sahakyan stressed the significant role of the Washington Armenian Community in the Diaspora, extending gratitude for the constant support rendered to Artsakh.