ԱՄՆ-ում արգելել են օգնություն ցուցաբերել Սիրիայի իշխանությունների կողմից վերահսկվող շրջաններին
ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատն ընդունել է օրինագիծ, որն արգելում է ամերիկյան օգնությունը Սիրիայի այն շրջաններին, որոնք վերահսկվում են նախագահ Ասադի կողմից, հայտնում է Интерфакс-ը:
Փաստաթղթում միևնույն ժամանակ նշվում է, որ վերականգնման գործում օգնություն կցուցաբերվի «դեմոկրատական Սիրիային կամ միայն այն շրջաններին, որոնք չեն վերահսկվում իշխանությունների կողմից»:
Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին գործերի կոմիտեի ղեկավար Էդ Ռոյսն օրինագիծը համարել Է «ժամանակին», քանի որ այն թույլ է տալիս «կանխել ամերիկացի հարկատուների դոլարների հայտնվելը Ասադի հանցավոր վարչակարգի և նրան աջակցողների ձեռքում»:

В США запретили помощь подконтрольным властям районам Сирии
Законопроект, запрещающий оказание американской помощи тем районам Сирии, которые контролируются властями президента Башара Асада, принят палатой представителей конгресса США, сообщает Интерфакс.
В то же время в тексте документа отмечается, что оказание помощи в восстановлении будет осуществляться "демократической Сирии, или же тем районам, которые не контролируются властями".
Глава Комитета по иностранным делам палаты представителей Эд Ройс назвал законопроект "своевременным", поскольку он позволяет "предотвратить попадание долларов американских налогоплательщиков в руки преступного режима Асада и тех, кто его поддерживает".